| Supply voltage: | 240 V / 50 Hz, AC |
| Start delay time: | 1 s |
| Dimming: | PUSH DALI 1-10 V |
| Voltage fluctuation - ripple: | 2 % |
| Lifetime: | 50 000 h (50 °C) |
| Number of switches before stop working: | 50 000 x |
| IP protection: | IP20 |
| Working temperature: | from -25°C to + 45°C |
| recent contact - auto restore |
| before overload - automatic recovery |
| overheating protection |
| Model | Power input | Input stream | Output power | Output stream | Output voltage | PF | Efficiency | Dimensions |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| CV75W24CG DALI | 88 W | 0,5 A | 75 W | 3125 mA | 24 V | 0,90 | 85 % | 220 x 58 x 40mm |